Technology

Zdecydowały rzuty karne - niesamowite emocje w starciu narodowej reprezentacji Chorwacji z kadrą narodową Brazylii!

06.08.2023, 09:42 0 komentarzy
Zdecydowały rzuty karne - niesamowite emocje w starciu narodowej reprezentacji Chorwacji z kadrą narodową Brazylii!

Kadra Chorwacji zagra w 1/2 finału - o końcowym wyniku zdecydowały karne Reprezentacja narodowa Chorwacji wystąpi w półfinale - rozstrzygnęły karne!

Mistrzostwa świata, które są obecnie rozgrywane w Katarze wielkimi krokami zbliżają się ku końcowi. W trakcie ostatniego weekendu były rozgrywane mecze ćwierćfinałowe, których triumfatorzy zagrają w 1/2 finału imprezy mistrzowskiej. Wielu sympatyków piłki nożnej zmuszonych było pogodzić się z tym, że ich kadra narodowa pożegnała się z szansami na zdobycie mistrzostwa świata. Pozostaje jednak śledzić mistrzostwa do ostatniej minuty i wyczekiwać na końcowe rozstrzygnięcia a także ekscytować się niezwykłymi trafieniami. Jednym z kandydatów do wygrania pucharu świata od samego początku światowych mistrzostw była kadra narodowa Brazylii nie da się temu zaprzeczyć. Wydawało się, że po wygranej z drużyną narodową Korei Południowej wszystko idzie zgodnie z planem, lecz wówczas nadszedł czas meczu z reprezentacją narodową Chorwacji. Piłkarze zespołu Chorwacji postawili bardzo trudne warunki dla drużyny Brazylii podczas spotkania.

Od pierwszych minut tego pojedynku kadra narodowa Brazylii miała trudność z kończeniem akcji ofensywnej celnym strzałem na bramkę. Chorwaccy gracze fantastycznie grali w grze obronnej, lecz od czasu do czasu byli w stanie postraszyć ładnymi kontrami. Arbiter meczu nie mógł postąpić inaczej i po 90 minutach musiał zaprosić zawodników obu zespołów na trwającą 30. minut dogrywkę. Futbolowi sympatycy obecni na obiekcie mogli być zadowoleni z przebiegu dodatkowego czasu gry. Reprezentacja narodowa Brazylii wyszła na prowadzenie w ostatniej minucie pierwszej połowy za sprawą bramki Neymara Jr. Mogło się wtedy wydawać, iż jest już po wszystkim i Brazylijczycy mogą rezerwować bilety na pojedynek półfinałowy. Jednakże w drugiej części dogrywki na 4 minuty przed końcowym gwizdkiem do siatki trafili piłkarze zespołu Chorwacji, doprowadzając w taki sposób do karnych. Narodowa drużyna Chorwacji posiada bardzo duże doświadczenie w wykonywaniu rzutów karnych i tutaj było to bardzo dobrze widoczne. W trakcie wykonywania jedenastek zawodnikom zespołu Brazylii brakowało doświadczenia, dzięki czemu golkiper narodowej reprezentacji Chorwacji bez trudu kilka obronił. Z kolei narodowa reprezentacja Chorwacji nie chybiła ani razu i takim sposobem zagwarantowała sobie kwalifikację do półfinału mistrzostw świata w Katarze. Bardzo silna kadra narodowa Argentyny, która w ćwierćfinałowym spotkaniu ograła też po karnych kadrę narodową Holandii będzie rywalem narodowego zespołu Chorwacji w spotkaniu półfinałowym.

Zostaw komentarz